MOV-14D181K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-14D181K
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
MOV-14D181K
Description:
VARISTOR 180V 4.5KA DISC 14MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Base Part Number
MOV-14
Maximum AC Volts
115V
Maximum DC Volts
150V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
50J
Varistor Voltage (Max)
198V
Series
Varistor Voltage (Min)
162V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
180V
Capacitance @ Frequency
1100pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm