MOV-10D821KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D821KTR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D821KTR
Description:
VARISTOR 820V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
274 pcs On sales
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
510V
Maximum DC Volts
675V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
85J
Varistor Voltage (Max)
902V
Series
Varistor Voltage (Min)
738V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
820V
Capacitance @ Frequency
110pF @ 1kHz