MOV-10D820K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D820K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D820K
Description:
VARISTOR 82V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
779 pcs On sales
Product Parameter
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
50V
Maximum DC Volts
65V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
12J
Varistor Voltage (Max)
90V
Series
Varistor Voltage (Min)
74V
Varistor Voltage (Typ)
82V
Capacitance @ Frequency
1200pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm