MOV-10D751KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D751KTR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D751KTR
Description:
VARISTOR 750V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
1487 pcs On sales
Maximum AC Volts
460V
Maximum DC Volts
620V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
75J
Varistor Voltage (Max)
825V
Series
Varistor Voltage (Min)
675V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
750V
Capacitance @ Frequency
130pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm