MOV-10D681K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D681K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D681K
Description:
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
70J
Varistor Voltage (Max)
748V
Series
Varistor Voltage (Min)
612V
Varistor Voltage (Typ)
680V
Capacitance @ Frequency
150pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
420V
Maximum DC Volts
560V