MOV-10D390K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D390K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D390K
Description:
VARISTOR 39V 500A DISC 10MM
In Stock
45 pcs On sales
Varistor Voltage (Min)
35V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
39V
Capacitance @ Frequency
2400pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
500A
Maximum AC Volts
25V
Maximum DC Volts
31V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
4.6J
Varistor Voltage (Max)
43V