MOV-10D361K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D361K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D361K
Description:
VARISTOR 360V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
1970 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
230V
Maximum DC Volts
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
47J
Varistor Voltage (Max)
396V
Series
Varistor Voltage (Min)
324V
Varistor Voltage (Typ)
360V
Capacitance @ Frequency
280pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm