MOV-10D331KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D331KTR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D331KTR
Description:
VARISTOR 330V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
0 pcs On sales
Maximum AC Volts
210V
Maximum DC Volts
275V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
43J
Varistor Voltage (Max)
363V
Series
Varistor Voltage (Min)
297V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
330V
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Capacitance @ Frequency
300pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm