MOV-10D331K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D331K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D331K
Description:
VARISTOR 330V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
210V
Maximum DC Volts
275V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
43J
Varistor Voltage (Max)
363V
Series
Varistor Voltage (Min)
297V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
330V
Capacitance @ Frequency
300pF @ 1kHz