MOV-10D330KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D330KTR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D330KTR
Description:
VARISTOR 33V 500A DISC 10MM
In Stock
1010 pcs On sales
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
500A
Maximum AC Volts
20V
Maximum DC Volts
26V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
4.0J
Varistor Voltage (Max)
36V
Series
Varistor Voltage (Min)
30V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
33V
Capacitance @ Frequency
3000pF @ 1kHz