MOV-10D271K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D271K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D271K
Description:
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
2943 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
175V
Maximum DC Volts
225V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
40J
Varistor Voltage (Max)
297V
Series
Varistor Voltage (Min)
243V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
270V
Capacitance @ Frequency
370pF @ 1kHz