MOV-10D180KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D180KTR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D180KTR
Description:
VARISTOR 18V 500A DISC 10MM
In Stock
0 pcs On sales
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
2.1J
Varistor Voltage (Max)
20V
Series
Varistor Voltage (Min)
16V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ)
18V
Capacitance @ Frequency
5600pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
500A
Maximum AC Volts
11V
Maximum DC Volts
14V