MOV-10D121K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-10D121K
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
MOV-10D121K
Description:
VARISTOR 120V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Maximum DC Volts
100V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
18J
Varistor Voltage (Max)
132V
Series
Varistor Voltage (Min)
108V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
120V
Capacitance @ Frequency
830pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
75V