MOV-07D781K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-07D781K
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
MOV-07D781K
Description:
VARISTOR 780V 1.2KA DISC 7MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
1.2kA
Base Part Number
MOV-07
Maximum AC Volts
480V
Maximum DC Volts
640V
Energy
38J
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Series
Varistor Voltage (Max)
858V
Features
Varistor Voltage (Min)
702V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
780V
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1kHz