MOV-07D681KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-07D681KTR
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
MOV-07D681KTR
Description:
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
In Stock
888 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance @ Frequency
75pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
420V
Maximum DC Volts
560V
Energy
33J
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Series
Varistor Voltage (Max)
748V
Features
Varistor Voltage (Min)
612V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
680V