CGA0603MLA-32120E
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CGA0603MLA-32120E
Datasheet:
CGA0603MLA-32120E
Description:
VARISTOR 61.45V 5A 0603
In Stock
4000 pcs On sales
Product Parameter
Current - Surge
5A
Maximum AC Volts
25V
Maximum DC Volts
32V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
0.25J
Varistor Voltage (Max)
71V
Varistor Voltage (Min)
51.9V
Packaging
Digi-Reel®
Varistor Voltage (Typ)
61.45V
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1kHz