CGA0603MLA-31900E
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CGA0603MLA-31900E
Datasheet:
CGA0603MLA-31900E
Description:
VARISTOR 39.45V 30A 0603
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1kHz
Current - Surge
30A
Maximum AC Volts
25V
Maximum DC Volts
31V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
0.20J
Varistor Voltage (Max)
43.9V
Varistor Voltage (Min)
35V
Varistor Voltage (Typ)
39.45V