CGA0603MLA-26800E
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CGA0603MLA-26800E
Datasheet:
CGA0603MLA-26800E
Description:
VARISTOR 36.5V 30A 0603
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
0.10J
Varistor Voltage (Max)
43V
Varistor Voltage (Min)
30V
Varistor Voltage (Typ)
36.5V
Capacitance @ Frequency
80pF @ 1kHz
Current - Surge
30A
Maximum AC Volts
20V
Maximum DC Volts
26V