CGA0603MLA-22750E
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CGA0603MLA-22750E
Datasheet:
CGA0603MLA-22750E
Description:
VARISTOR 33V 30A 0603
Capacitance @ Frequency
75pF @ 1kHz
Current - Surge
30A
Maximum AC Volts
17V
Maximum DC Volts
22V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
0.075J
Varistor Voltage (Max)
41V
Varistor Voltage (Min)
25V
Varistor Voltage (Typ)
33V