CGA0603MLA-19161E
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CGA0603MLA-19161E
Datasheet:
CGA0603MLA-19161E
Description:
VARISTOR 28V 20A 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
14V
Maximum DC Volts
19V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Energy
0.10J
Varistor Voltage (Max)
32V
Varistor Voltage (Min)
24V
Varistor Voltage (Typ)
28V
Capacitance @ Frequency
160pF @ 1kHz
Current - Surge
20A