CG0402MLC-24LG
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
CG0402MLC-24LG
Manufacture:
Bourns, Inc.
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CG0402MLC-24LG
Description:
VARISTOR 0402
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Capacitance @ Frequency
0.5pF @ 1MHz
Energy
Series
ChipGuard®
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Base Part Number
CG0402
Maximum DC Volts
24V