3362H-1-500LF
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3362H-1-500LF
Datasheet:
3362H-1-500LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.185" H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
50 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Company Profile
3362H-1-500LF Relevant information
CBL ASSY UMCC-TNC 1.969"
CBL ASSY UMCC-TNC 3.937"
CBL ASSY UMCC-TNC 5.906"
CBL ASSY UMCC-TNC 7.874"
CBL ASSY UMCC-TNC 9.843"
CBL ASSY UMCC-TNC 11.811"