3329W-1-101LF
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3329W-1-101LF
Datasheet:
3329W-1-101LF
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Base Part Number
3329W
Size / Dimension
Rectangular - 0.260" x 0.330" Face x 0.330" H (6.60mm x 8.38mm x 8.38mm)
Termination Style
PC Pins
Series
Trimpot® 3329 - Sealed
Resistive Material
Cermet
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
100 Ohms