3329P-DK9-100
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3329P-DK9-100
Manufacture:
Bourns, Inc.
Datasheet:
3329P-DK9-100
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Termination Style
PC Pins
Series
Trimpot® 3329 - Sealed
Resistive Material
Cermet
Packaging
Tube
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
10 Ohms
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Adjustment Type
Top Adjustment
Number of Turns
1
Base Part Number
3329P
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia x 0.244" H (6.35mm x 6.22mm)