3296X-1-105A
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3296X-1-105A
Datasheet:
3296X-1-105A
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Base Part Number
3296X
Size / Dimension
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face x 0.395" H (10.03mm x 4.83mm x 10.03mm)
Series
Trimpot® 3296 - Sealed
Packaging
Tape & Box (TB)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
1 MOhms