3296W-1-203A
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3296W-1-203A
Datasheet:
3296W-1-203A
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±10%
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Base Part Number
3296W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.395" H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm)
Termination Style
PC Pins
Packaging
Tape & Box (TB)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C