3296W-1-202R
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3296W-1-202R
Datasheet:
3296W-1-202R
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
2 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Base Part Number
3296W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.395" H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm)