3224W-2-105E
Trimmer Potentiometers
Manufacturer No:
3224W-2-105E
Manufacture:
Bourns, Inc.
Datasheet:
3224W-2-105E
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Adjustment Type
Top Adjustment
Number of Turns
12
Base Part Number
3224W
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Termination Style
J Lead
Series
Trimpot® 3224 - Sealed
Resistive Material
Cermet
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±10%
Resistance
1 MOhms