1210-2S-400
Power Distribution, Surge Protectors
Manufacturer No:
1210-2S-400
Manufacture:
Bourns, Inc.
Datasheet:
1210-2S-400
Description:
SPD AC 2W+G 277VAC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Approvals
CE, CSA, UL
Connector - AC Output
AC Outlets
Media Lines Protected
Cord Length
Part Status
Active
Current - Max
Mounting Type
DIN Rail
Region Utilized
Voltage - Input
400V
Type
Base Part Number
1210
Energy
Dielectric Material
Plastic
Series
1210
Overload Protection
None
Features
Connector - AC Input
Company Profile
1210-2S-400 Relevant information
CONN PC PIN CIRC 0.125DIA NICKEL
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TINLEAD
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD
CONN PC PIN SQUARE
1210-018J
1210-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM