PM5HD12VW6
Panel Indicators, Pilot Lights
Manufacturer No:
PM5HD12VW6
Datasheet:
PM5HD12VW6
Description:
PNL MNT 20MA RED W/WIRE 6"
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions
0.25" (6.35mm)
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Viewing Angle
45°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Current
20mA
Wavelength - Peak
635nm
Ratings
DC
Ingress Protection
Voltage
12V