PM5GDW36-CC
Panel Indicators, Pilot Lights
Manufacturer No:
PM5GDW36-CC
Datasheet:
PM5GDW36-CC
Description:
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 36"
Voltage
2.1V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
25mcd
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions
0.25" (6.35mm)
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Obsolete
Viewing Angle
45°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 36" (914.40mm)
Current
30mA