MPR5ATW12.0
Panel Indicators, Pilot Lights
Manufacturer No:
MPR5ATW12.0
Manufacture:
Bivar, Inc.
Datasheet:
MPR5ATW12.0
Description:
PNL MNT AMBER W/WIRE 12"
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Viewing Angle
35°
Type
LED
Lens Transparency
Clear
Series
MPR5
Termination Style
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Current
30mA
Wavelength - Peak
605nm
Ratings
Vf (Typ), If (Max)
Ingress Protection
Voltage
2V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
40mcd
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)