MPC5BWTW12.0
Panel Indicators, Pilot Lights
Manufacturer No:
MPC5BWTW12.0
Manufacture:
Bivar, Inc.
Datasheet:
MPC5BWTW12.0
Description:
PNL MNT BLUE W/WIRE 12"
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage
4V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
30mcd
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Obsolete
Viewing Angle
20°
Type
LED
Lens Transparency
Clear
Series
MPC5
Termination Style
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Current
25mA