TCJY686M010R0045
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer No:
TCJY686M010R0045
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TCJY686M010R0045
Description:
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
10V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
TCJ
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Capacitance
68µF