TCJY477M002R0040
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer No:
TCJY477M002R0040
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TCJY477M002R0040
Description:
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
In Stock
0 pcs On sales
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
2.5V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Capacitance
470µF