TCJT685M025R0150
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer No:
TCJT685M025R0150
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
TCJT685M025R0150
Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 25V 1210
In Stock
0 pcs On sales
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Voltage - Rated
25V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
T
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Capacitance
6.8µF