TCJD227M010R0050
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer No:
TCJD227M010R0050
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TCJD227M010R0050
Description:
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
In Stock
55 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Capacitance
220µF
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
10V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
TCJ
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)