NC12MC0221JBA
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
NC12MC0221JBA
Datasheet:
NC12MC0221JBA
Description:
THERMISTOR NTC 220OHM 3910K 0805
B Value Tolerance
±3%
B0/50
Length - Lead Wire
B25/50
Resistance Tolerance
±5%
B25/75
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
3910K
Resistance in Ohms @ 25°C
220
Series
NC12
Power - Max
120mW