NC12MC0121JBA
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
NC12MC0121JBA
Datasheet:
NC12MC0121JBA
Description:
THERMISTOR NTC 120OHM 3910K 0805
Product Parameter
B25/100
Power - Max
120mW
B Value Tolerance
±3%
B0/50
Length - Lead Wire
B25/50
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
3910K
Resistance in Ohms @ 25°C