NC12MC0102MBA
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
NC12MC0102MBA
Datasheet:
NC12MC0102MBA
Description:
THERMISTOR NTC 1KOHM 3910K 0805
Resistance Tolerance
±20%
B25/75
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
3910K
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Series
NC12
Power - Max
120mW
B Value Tolerance
±3%