NB12MC0331JBA
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
NB12MC0331JBA
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
NB12MC0331JBA
Description:
THERMISTOR NTC 330OHM 3910K 0805
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
B25/50
Resistance Tolerance
±5%
B25/75
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
3910K
Resistance in Ohms @ 25°C
330
Series
NB12
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power - Max
120mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
B Value Tolerance
±3%