28-024-113X
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
28-024-113X
Manufacture:
Aries Electronics
Datasheet:
28-024-113X
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 28POS
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Solder
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
28
Length
2.00' (609.60mm)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Series
113
Features
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
DIP to Pitch Bar
Company Profile
28-024-113X Relevant information
CABLE 28POS .100 JUMPER 3 INCH
CABLE 28POS .100 JUMPER 3 INCH
CABLE 28POS .100 JUMPER 3 INCH
DIP CABLE 28POS
DIP CABLE M-F 28POS
CABLE 28POS .100 JUMPER 6 INCH