24-036-112X
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
24-036-112X
Manufacture:
Aries Electronics
Datasheet:
24-036-112X
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 24POS
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
DIP to Pitch Bar
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Solder
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
24
Length
3.00' (914.40mm)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Series
112
Features
Company Profile
24-036-112X Relevant information
SOLDER FLUX-CORED/44 .031" 1LB S
SOLDER FLUX-CORED/44 .025" 1LB S
CABLE 24POS .100 JUMPER 2 INCH
DIP CABLE M-F 24POS
DIP CABLE M-F 24POS
DIP CABLE 24POS