20-036-112X
Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer No:
20-036-112X
Manufacture:
Aries Electronics
Datasheet:
20-036-112X
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 20POS
Series
112
Features
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
DIP to Pitch Bar
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Solder
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
20
Length
3.00' (914.40mm)