APS25MBA016G-BTW
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS25MBA016G-BTW
Manufacture:
Apacer Memory America
Datasheet:
APS25MBA016G-BTW
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III 5V
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Memory Type
FLASH - NAND (SLC)
Part Status
Obsolete
Speed - Read
150MB/s
Current - Max
245mA (Typ)
Speed - Write
80MB/s
Size / Dimension
70.00mm x 48.66mm x 9.25mm
Voltage - Supply
5V
Type
SATA III
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C