APS25H12064G-2TM
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS25H12064G-2TM
Datasheet:
APS25H12064G-2TM
Description:
SSD 64GB 2.5" MLC SATA III 5V
Product Parameter
Speed - Write
180MB/s
Size / Dimension
100.10mm x 69.85mm x 7.00mm
Voltage - Supply
5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Series
SFD25H1-M
Weight
Form Factor
2.5"
Memory Size
64GB
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Speed - Read
515MB/s
Current - Max
315mA (Typ)