APS25AFB256G-3BTMWT
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS25AFB256G-3BTMWT
Manufacture:
Apacer Memory America
Datasheet:
APS25AFB256G-3BTMWT
Description:
2.5" SATA SSD 15NM MLC DEVSLP 25
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
100.0mm x 69.84mm x 9.30mm
Voltage - Supply
5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
SATA III
Series
SM210-25
Form Factor
2.5"
Memory Size
256GB
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Active
Speed - Read
510MB/s
Current - Max
680mA (Typ)