APS25AF7016G-4BTWT
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS25AF7016G-4BTWT
Datasheet:
APS25AF7016G-4BTWT
Description:
2.5" SATA3 SSD 7MM HOUSING SLC 1
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Speed - Write
105MB/s
Size / Dimension
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm
Voltage - Supply
5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
SATA III
Series
SS210-25
Form Factor
2.5"
Memory Size
16GB
Memory Type
FLASH - NAND (SLC)
Part Status
Active
Speed - Read
135MB/s
Current - Max
325mA