APS25AF7016G-4BTT
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS25AF7016G-4BTT
Datasheet:
APS25AF7016G-4BTT
Description:
2.5" SATA3 SSD 7MM HOUSING SLC S
Series
SS210-25
Form Factor
2.5"
Memory Size
16GB
Memory Type
FLASH - NAND (SLC)
Part Status
Active
Speed - Read
135MB/s
Current - Max
325mA
Speed - Write
105MB/s
Size / Dimension
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm
Voltage - Supply
5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C