APS18HPA512G-3TM
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS18HPA512G-3TM
Datasheet:
APS18HPA512G-3TM
Description:
SSD 512GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
Speed - Write
485MB/s
Size / Dimension
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Series
SFD18H-M
Weight
Form Factor
1.8"
Memory Size
512GB
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Speed - Read
525MB/s
Current - Max
1.69A (Typ)